Katalogový list K6

Technické a uživatelské informace o sportovní koloběžce K6-UNI

Domů na sportovní koloběžky K-bike
3/5

SPORT

4/5

ZÁBAVA

5/5

UŽITEČNOST

SPORT

FUN

UTILITY

Alternativní koloběžka K6

VŠEOBECNÉ INFORMACE

Koloběžka K6 je vhodná cestování i pro sport na rekreační úrovni, přitom je skladná a snadno přemistitelná, rychle rozebratelná a uložitelná do přepravní tašky, v které je možná přeprava i letadlem. K6 se hodí na krátké i delší výlety. Díky skladnosti není problém přibalit ji do auta pro pohyb po městě i na dovolenou pro přepravu k památkám.

Koloběžku, lze dovybavit brašnou na vození drobností, jako jsou klíče, lepení či pumpa. Na rámu jsou závity se šrouby vhodnými pro uchycení košíku na cykloláhev. Koloběžka je připravena pro dodatečnou montáž blatníků. Vzhledem k malé vzdálenosti ložisek kol od povrchu je jejich životnost snížena při používání v dešti a prašném prostředí. Změnou pneumatik je možné dosáhnout nižší světlosti a tím i sportovnějšího charakteru. Pro použití v silničním provozu je třeba použít výbavu podle současné legislativy.

Koloběžka je dodávána kompletně seřízená s nahustěnými koly a po nasazení a dotažení řidítek je okamžitě použitelná.

Alternativní koloběžka K6
Po najetí myší nad takto podtržené slovo, se zobrazí v bublině doplňující nebo vysvětlující text.
Rám koloběžky K6 Řizení a přední vidlice K6 Kolo K6 Brzdy a zadní stavba Řidítka

Rám koloběžky

Je z konstrukční oceli, svařovaný z ohýbaných jeklů a trubek. Přesné geometrie je dosaženo řezáním na laseru a svařováním v přípravcích. Technologie TIG a MIG/MAG a opracování svárů je volena s ohledem na maximální pevnost a spolehlivost konstrukce.
Rám i přední vidlici chrání před korozí černý matný KOMAXIT. nanášený ihned po otryskání.
Přední náběh rámu slouží pro snažší překonávání překážek. Stupačka je děrovaná a mírně utopená mezi nosníky pro lepší kontakt s podrážkou jezdcovy boty. Otvory jsou dostatečně velké aby nedocházelo k zanášení nečistotou.

Řízení a přední vidlice

Materiál a technologie výroby přední vidlice jsou stejná jako u rámu. Vidlice je v rámu uložena v 1" ocelovém závitovém hlavovém složení (řízení) s kuličkovými věnečky. Vidlice je určena pro standardní velo představec 22,2 mm. Předsazení vidlice nedovoluje její protočení o 360 stupňů.
Ve spodní části sloupku vidlice fotka vedení bowdenu k přední brzdě je ve dvou rovinách vrtaný otvor pro vedení bowdenu k přední brzdě spodním obloukem. Tato specialita zabraňuje poškození vodítka brzdy při pokusu o protočení vidlice.

Kola a pláště

Kola jsou standardně osazena plášti Rubena SLICK 62-203 fotka pláště Rubena SLICK hustěná se přes motoventilek. fotka motoventilku To umožňuje kontrolovat tlak v pneumatikách. Alternativně je možné koloběžku osadit plášti GOLF s rozměrem 54-203. Jednoduchý duralový ráfek pochází z fy REMERX. K čistě radiálnímu výpletu jsou použity poniklované mosazné niple z ŠROUBÁRNY MAREK. Stejný dodavatel vyrábí podle dokumentace K-bike žárově zinkované paprsky z patentovaného drátu se závitem M3 a axiální hlavou. fotka paprsku a niplu Uložení paprsků v náboji vlastní konstrukce zaručuje perfektní tuhost kola při minimální hmotnosti. Hladký chod zaručují průmyslová krytovaná ložiska 6000-ZZ.

Brzdy a bowdeny

O bezpečné brzdění se starají duralové brzdy fotka brzdy Tektro 837 Tektro V-brake 837. K ovládání slouží ocelová pozinkovaná lanka vedená bowdenem s plastovou vložkou. Zadní brzda je chráněna na rám přimontovaným tvarovaným chráničem fotka chrániče (mat. komaxitovaná ocel).

Řidítka, madla, páky

Řidítka jsou ocelová v klasickém rozměru 22mm. Jsou upnuta v duralovám představci ZOOM s dělenou hlavou, která umožňuje kvalitní upnutí i řidítek s pevnou hrazdou. fotka představce V základní verzi je K5 osazena černými pěnovými madly (gripy) fotka madel a brzdovými pákami ALHONGA s možností seřizení vzdálenosti páky od řidítek. (Vhodné pro děti s krátkými prsty) fotka brzdových pák ALHONGA
Sportovní koloběžka K5 ROZMĚRY - TECHNICKÉ PARAMETRY
Hmotnost: cca 6,5 [Kg]
Nosnost: 110 [Kg] (při statickém zatížení)
Světlost: cca 60 [mm] (v zatíženém stavu, závisí na míře nahustění pneumatik)
Max.výška řidítek: cca 80 [cm]     Šířka řidítek: 60 [cm]     Délka koloběžky: 110 [cm]
Spojovací materiál použitý na koloběžce je zvolen s ohledem na získání požadovanách vlastností. Používejte pouze originální díly. Záměna muže způsobit technické problémy. Seznam je k dispozici na samostatné stránce katalogu.

Uvedené hodnoty jsou orientační v rámci běžných tolerancí. Použité komponenty nemusí odpovídat vyobrazení a mohou být nahrazeny.

Domů na sportovní koloběžky K-bike

Optimalizováno pro rozlišení 1280x1024 v prohlížeči Mozilla 5.0 Firefox 2.0.0.7 a IE 6.0