Katalogový list K7

Technické a uživatelské informace o sportovní koloběžce K7-ECCE

Domů na sportovní koloběžky K-bike
3/5

SPORT

3/5

ZÁBAVA

4/5

UŽITEČNOST

SPORT

FUN

UTILITY

Pohodlná koloběžka K7

VŠEOBECNÉ INFORMACE

Koloběžka K7 je vhodná cestování po městě i po horších komunikacích. K7 se hodí na krátké i delší výlety. Větší přední kolo zajišťuje lepší stabilitu a bezpečnější přejíždění nerovností. Vyšší rám poskytuje dostatek místa i vyšším jezdcům

Koloběžku, lze dovybavit brašnou na vození drobností, jako jsou klíče, lepení či pumpa. Na rámu jsou závity se šrouby vhodnými pro uchycení košíku na cykloláhev a otvory pro dodatečnou montáž blatníků. Vzhledem k malé vzdálenosti ložisek kol od povrchu je jejich životnost snížena při používání v dešti a prašném prostředí. Změnou pneumatik je možné dosáhnout nižší světlosti a tím i sportovnějšího charakteru. Pro použití v silničním provozu je třeba použít výbavu podle současné legislativy.

Koloběžka je dodávána kompletně seřízená. Po nasazení a dotažení řidítek a nastavení pák je okamžitě použitelná.

Standardní provedení je možné vylepšit změnou některých komponent. Informace o možnostech naleznete v katalogu v sekci tuning.
Po najetí myší nad takto podtržené slovo, se zobrazí v bublině doplňující nebo vysvětlující text.
Rám koloběžky K7 Řizení a přední vidlice K7 Kola K7 Brzdy a zadní stavba Řidítka

Rám koloběžky

Je z konstrukční oceli, svařovaný z ohýbaných jeklů a trubek. Přesné geometrie je dosaženo řezáním laserem a svařováním v přípravcích. Technologie TIG a MIG/MAG a opracování svárů je voleno s ohledem na maximální pevnost a spolehlivost konstrukce.
Rám i přední vidlici chrání před korozí černý matný KOMAXIT. Přední náběh rámu slouží pro snažší překonávání překážek. Stupačka je děrovaná a mírně utopená mezi nosníky pro lepší kontakt s podrážkou. Otvory jsou dostatečně velké aby nedocházelo k zanášení.

Řízení a přední vidlice

Materiál a technologie výroby přední vidlice jsou stejná jako u rámu. Vidlice je v rámu uložena v 1" ocelovém závitovém hlavovém složení (řízení) s kuličkovými věnečky. Vidlice je určena pro standardní velo představec 22,2 mm. Předsazení vidlice nedovoluje její protočení o 360 stupňů.
Ve spodní části sloupku vidlice fotka vedení bowdenu k přední brzdě je ve dvou rovinách vrtaný otvor pro vedení bowdenu k přední brzdě spodním obloukem. Tato specialita zabraňuje poškození vodítka brzdy při pokusu o protočení vidlice.

Kola a pláště

Kola jsou standardně osazena plášti Rubena GOLF Přední kolo rozměrem 50-305 a zadní 54-203 (shodné s K5/K6) fotka pláště Rubena SLICK hustěná se přes motoventilek. fotka motoventilku To umožňuje kontrolovat tlak v pneumatikách. Alternativně je možné koloběžku osadit plášti s nižším profilem a tím snížit její světlost. Jednoduchý duralový ráfek pochází z fy REMERX. Ráfky jsou speciálně upravené pro naše koloběžky. K čistě radiálnímu výpletu jsou použity poniklované mosazné niple a žárově zinkované paprsky se závitem M3 z patentovaného drátu z ŠROUBÁRNY MAREK.

Brzdy a bowdeny

O bezpečné brzdění se starají duralové brzdy fotka brzdy Tektro 837 Tektro V-brake 837. K ovládání slouží ocelová pozinkovaná lanka vedená bowdenem s plastovou vložkou. Zadní brzda je chráněna na rám přimontovaným tvarovaným chráničem fotka chrániče (mat. komaxitovaná ocel).

Řidítka, madla, páky

Řidítka jsou ocelová v klasickém průměru 22mm. Jsou upnuta v duralovám představci ZOOM s dělenou hlavou, která umožňuje kvalitní upnutí i řidítek s pevnou hrazdou. fotka představce V základní verzi je K5 osazena černými pěnovými madly (gripy) fotka madel a brzdovými pákami ALHONGA s možností seřizení vzdálenosti páky od řidítek. (Vhodné pro děti s krátkými prsty) fotka brzdových pák ALHONGA
Sportovní koloběžka K7 ROZMĚRY - TECHNICKÉ PARAMETRY
Hmotnost: cca 7,4 [Kg]
Nosnost: 110 [Kg] (při statickém zatížení)
Světlost: cca 50 [mm] (v zatíženém stavu, závisí na míře nahustění pneumatik)
Max.výška řidítek: max. 90 [cm]     Šířka řidítek: 60 [cm]     Délka koloběžky: 120 [cm]
Spojovací materiál použitý na koloběžce je zvolen s ohledem na získání požadovanách vlastností. Používejte pouze originální díly. Záměna muže způsobit technické problémy. Seznam je k dispozici na samostatné stránce katalogu.

Uvedené hodnoty jsou orientační v rámci běžných tolerancí. Použité komponenty nemusí odpovídat vyobrazení a mohou být nahrazeny.

Domů na sportovní koloběžky K-bike

Optimalizováno pro rozlišení 1280x1024 v prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox 2.0 a MSIE 6.0